Nová autobusová školní linka

13.8.2024

V souvislosti s blížícím se zahájením nového školního roku informujeme rodiče a žáky, že od pondělí 2. 9. 2024 bude zajišťovat spojení oblasti Dědiny se ZŠ TGM Ruzyně nová autobusová školní linka 280. V provozu bude pouze ve dnech školního vyučování a je přednostně určena pro žáky naší školy.

Na základě provozních možností a našich informací vytvořil ROPID jízdní řád s vybranou trasou školní linky. Ranní školní spoj linky 280 má odjezd z Divoké Šárky v 7:36 a po průjezdu celým sídlištěm a závleku do oblasti nové výstavby u tramvajové zastávky Dědina pokračuje do zastávky Ruzyňská škola, kam má příjezd v 7:45 (dále pak pokračuje na Petřiny). Všechny tři odpolední spoje (12:15, 13:10, 14:05) jsou navrženy tak, aby autobus začínal v zastávce Ruzyňská škola a odjížděl tak přesně na čas a zajistil tím žákům přímé spojení se sídlištěm Dědina vždy 35 minut po konci školního vyučování.

Jelikož se jedná o novou trasu, se kterou nemáme zatím zkušenosti, počkáme na první týdny provozu a polohy spojů případně upravíme dle reálných podmínek (kolony, pravidelná zdržení na železničním přejezdu, pozdní přistavení autobusu z předchozího výkonu na jiné lince PID, vytížení linky, stíhání obědů apod.).

Jízdní řád školní linky 280:

linka_280_D.Sarka_-._Ruzynska_skola.xlsx