Rekonstrukce školní jídelny a varny (průběžně aktualizováno)

28.6.2024

Vedení školy oznamuje, že v průběhu letních prázdnin bude probíhat dlouho plánovaná celková rekonstrukce školní kuchyně a školní jídelny. Plánované ukončení prací se odhaduje na 15. září, při vzniklých stavebních komplikacích se však může začátek školního stravování posunout. Vzniklou situaci budeme po dohodě se zřizovatelem řešit každodenním dovozem již připravených různých druhů plněných baget. Cena obědů i systém objednávání bude zachován. Aktuální upřesňující informace zveřejníme během posledního týdne letních prázdnin. Děkujeme za pochopení.

Aktualizace 5. 8.:

Na základě sdělení firmy provádějící rekonstrukci školní kuchyně a jídelny upřesňujeme odhadovaný termín ukončení stavebních prací na 22. 9. 2024 s následnou kolaudací. Předem upozorňujeme rodiče, že vedení školy nemá žádný vliv na výběrové řízení zhotovitele akce a na termín realizace. Případné dotazy směřujte proto na zřizovatele školy. Rodiče budou moci využít školou zajištěné náhradní stravování formou plněných baget, případně si budou muset zajistit stavování svého dítěte sami jiným způsobem. Děkujeme za pochopení.

Aktualizace 24. 8.:

Na základě nejnovějšího sdělení firmy provádějící rekonstrukci školní jídelny a varny upozorňujeme rodiče, že se původně plánovaný termín ukončení rekonstrukce z důvodu neočekávaných stavebních komplikací velmi pravděpodobně posune na pozdější termín. Vedení školy se snaží tuto pro všechny nepříjemnou situaci zmírnit a pro první týdny nového školního roku nabízí následující možnosti řešení:

1) Žáci po skončení vyučování budou obědvat doma, stravování svého dítěte si řeší rodiče sami.

2) Všichni žáci budou mít od středy 4. 9. možnost využít objednání studeného pokrmu (bageta / tortilla - v hodnotě ceny oběda) od subdodavatele.

3) Žáci 1. - 3. roč. navštěvující školní družinu budou mít možnost přinést si vlastní jídlo z domova a případně využít ohřev jídla v mikrovlnné troubě.

Detailní informace a podmínky pro využití jednotlivých možností budou třídní učitelé posílat rodičům začátkem příštího pracovního týdne.

Vedení školy i nadále konzultuje se zřizovatelem další možnosti řešení pro případ delšího výpadku školní jídelny a varny. Děkujeme za pochopení.

Aktualizace 26. 8.:

Rekonstrukce jidelny.pdf

Aktualizace 1. 9.:

Z důvodu pokračujících stavebních prací upozorňujeme rodiče a žáky, že zadní brána u sportovní haly zůstane do odvolání uzavřena. Zadní únikový koridor je v případě nebezpečí pro žáky a zaměstnance školy zajištěn. Děkujeme za pochopení.

Aktualizace 4. 9.:

Vyjádření SNEA:

Realizace rekonstrukce školní jídelny ZŠ T.G. Masaryka představuje celkovou modernizaci vybavení varny a současně navýšení její kapacity. Součástí díla je i zřízení odlučovače tuků - lapolu na odpadním potrubí, který zajistí, že tuky nebudou vypouštěny do veřejné kanalizace. Dle platné legislativy vzniká provozovateli povinnost zřízení odlučovače tuků v provozech, kde je připravováno minimálně 300 jídel. Navýšením kapacity školní kuchyně ZŠ T.G. Masaryka je tato hranice překročena a lapol je tak součástí realizace díla.
Při vytyčování trasy odpadního potrubí byl zhotovitelem zjištěn pod travou zarostlým ocelovým poklopem podzemní objekt neznámého účelu, který s navrženým lapolem koliduje. Objekt je kruhového půdorysu s průměrem cca 4 metry, s hloubkou volného prostoru cca 4 metry, neznámou vrstvou bahna a je do něho zaústěno potrubí. Po zjištění této skutečnosti byly práce na realizaci lapolu pozastaveny a byly provedeny kamerové zkoušky potrubí, které prokázaly jeho neprůchodnost po několika metrech. Obnažený ocelový poklop byl v zájmu zajištění bezpečnosti  zavařen.
Při zpracování projektové dokumentace podzemní objekt nebyl objeven a o jeho existenci nevěděli ani dlouholetí pracovníci školy. Výše uvedená skutečnost bohužel má za následek zpoždění dokončení stavby.
Aktuálně ve spolupráci s projektantem a dotčenými orgány usilovně projednáváme řešení vzniklé situace tak, aby na přelomu září a října bylo možné ve školní jídelně obnovit stravování.

Informace od vedení školy:

zveme vás na setkání se zástupci zřizovatele, SNEO a. s. a vedení školy, které se uskuteční ve středu 11. 9. 2024 v 17:30 hod. ve sportovní hale školy. Na schůzce budou rodiče seznámeni s aktuální situací týkající se rekonstrukce školní jídelny a varny ZŠ TGM Ruzyně.