Úprava ranního odjezdu nové autobusové školní linky 280

25.9.2024

vlivem silného provozu individuální dopravy v oblasti Liboce a častého zpožďování autobusové školní linky 280, dojde od úterý 1. října k posunutí odjezdu ranního spoje o 8 minut dříve. Z Divoké Šárky pojede ranní spoj již v 7:28 hod. a do zastávky Ruzyňská škola přijede v 7:38 hod. Pokud bude přetrvávat zpoždění vlivem velkého množství automobilů v oblasti Ruzyně a Liboce a vlivem spuštěných závor na železničním přejezdu v ulici Drnovská, zůstane i tak dostatečná rezerva pro včasný příchod dětí do školy. Zároveň bychom rádi požádali rodiče, kteří z oblasti Dědiny a okolí ulice Vlastina vozí své děti do školy osobním automobilem, aby zvážili možnost jezdit školní autobusovou linkou a nepřitěžovali již tak hustému provozu aut v Ruzyni a Liboci. Situace se zpožděnými spoji autobusů MHD je od září kritická v celé Praze a problémy s pozdními příchody dětí mají i na mnoha jiných školách nejen na Praze 6. Děkujeme za pochopení.